مینو رایولا کیست؟ [ زندگینامه + عکس]

خبر درگذشت مینو رایولا، معروف‌ترین مدیر برنامه در فوتبال جهان در سن 54 سالگی تایید شد. در این مطلب خواهید دید که مینو رایولا کیست.

در 48 ساعت اخیر اخبار و شایعات فراوانی در مورد سلامتی مینو رایولا منتشر شده و حتی یک بار خبر درگذشت او تکذیب شد. اما ساعتی قبل خانواده مینو رایولا با انتشار متنی در صفحه او این خبر تلخ را تایید کرده و از همه اهالی فوتبال خواستند به حریم شخصی آنها احترام بگذارند.

بیوگرافی مینو رایولا

در این بیانیه آمده است: “با غم بی پایان درگذشت دلسوزترین و شگفت انگیزترین مدیر برنامه دنیای فوتبال همه ادوار را با شما تقسیم می‌کنیم. مینو تا آخر با همان قدرتی که در میز مذاکره برای دفاع از بازیکنان به‌کار می‌گرفت، مبارزه کرد. مثل همیشه مینو باعث افتخار ما شد و البته خودش هیچ‌وقت متوجه این موضوع نشد. مینو زندگی‌های فراوانی را در دوران کاری خود تحت تاثیر قرار داده و فصل جدیدی را در تاریخ فوتبال مدرن نوشت.

غیبت او برای همیشه حس خواهد شد. ماموریت مینو برای تبدیل کردن فوتبال به جایی بهتر برای بازیکنان با همان شور و اشتیاق ادامه خواهد داشت. ما از همه به‌خاطر حمایت‌های فراوانی که در این دوران سخت دریافت کردیم تشکر می‌کنیم و در این لحظه دشوار، خواهان احترام به حریم خصوصی خانواده و دوستان هستیم.”

 

مدیر معروف فوتبال ایتالیا

مینو رایولا در ایتالیا به دنیا آمد، اما با خانواده خود در کودکی به هلند نقل مکان کرد. او کار خود را به‌عنوان یک مدیر برنامه در اواخر دهه 1980 آغاز کرد و اولین قرارداد مهم او نیز انتقال پاول ندود از اسپارتا پراگ به لاتزیو در سال 1996 بود. در سال‌های اخیر رایولا به‌عنوان یک مدیر برنامه قدرتمند در دنیای فوتبال شناخته شده و وکیل ستاره‌های بزرگی مانند ارلینگ هالند، پل پوگبا، زلاتان ابراهیموویچ، ماتیس دی لیخت، جانلوئیجی دوناروما و بسیاری دیگر بود.

 

رفاقت با زلاتان

ملاقات با یک بازیکن جوان سوئدی در تیم آژاکس باعث شد امروز او از جا به جایی‌های آن بازیکن ۱۳۰ میلیون یورو درآمد داشته باشد و آن بازیکن کسی نبود جز زلاتان ابراهیموویچ.

زلاتان در کتاب خود از خاطره اولین ملاقاتش با رایولا در یک رستوران گفته: «چه کسی قرار بود مدیر برنامه من شود؟ آن مرد خل و چل؟ در رستوران سفارش غذا دادیم. به اندازه ۵ نفر برای ما خوراک آوردند و او شروع به پر کردن خودش کرد!»از همان زمان رایولا با زلاتان دوست شد.

دشمنی فرگوسن با رایولا

مینو البته دشمنانی هم دارد. فرگوسن به شدت از او بابت خروج پوگبا در سال ۲۰۱۲ انتقاد کرد. سرمربی منچستر در آستانه امضای قرارداد جدید با پوگبا بود که ناگهان رایولا مدیر برنامه‌های پوگبا شد. فرگوسن در کتاب خود نوشته: «یک یا ۲ مدیر برنامه هستند که نمی‌شود با آن‌ها کار کرد. یکی از آن‌ها رایولا است که از لحظه اول دیدار اعتمادم به او را از دست دادم. پل را با یک قرارداد ۳ ساله در اختیار داشتیم و یک سال دیگر هم می‌توانستیم آن را تمدید کنیم اما ناگهان رایولا پیدا و همه چیز خراب شد زیرا او با خانواده پل و خودش آشنا شد و با او قرارداد امضا کرد.» پوگبا چند سال بعد با مبلغ ۸۹ میلیون پوند  به منچستر برگشت که ۲۰ میلیون از این مبلغ به رایولا تعلق گرفت.

 

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *