فرهاد مجیدی از تمام فعالیت های ورزشی محروم شد

فرهاد مجیدی از تمام فعالیت های ورزشی محروم شد. این خبر بعد از استعفای احمد مددی رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال منتشر شده است. اما ماجرا چیست؟

سرمربی استقلال که این روزها تیم خود را درگیر حواشی متعددی می بیند حالا با حکم کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال از تمام فعالیت های ورزشی محروم شده است. گرچه هنوز از علت محرومیت فرهاد مجیدی اطلاع دقیقی در دست نیست، از حالا بحث و تبادل نظر درباره این موضوع آغاز شده است.

فرهاد مجیدی از تمام فعالیت های ورزشی محروم شد

استقلال آنقدر در مدت اخیر حاشیه داشته و دعوای مدیرعامل و سرمربی به آن لطمه زده که حد ندارد. شاید حتی تاثیر این نزاع ها و عدم همکاری ها میان مدیریت و سرمربی از جدایی قائدی موثرتر عمل کرد تا استقلال به سهولت مقابل الهلال مغلوب شود.

فرهاد مجیدی از تمام فعالیت های ورزشی محروم شد
فرهاد مجیدی از تمام فعالیت های ورزشی محروم شد

حالا فرهاد مجیدی از تمام فعالیت های ورزشی محروم شد و این مهم نیز آینده در ابهام استقلال را بیش از پیش شبیه به علامت سوال کرده است. در متن کمیته اخلاق که در وب سایت رسمی فدارسیون فوتبال منتشر شده آمده:

فرهاد مجیدی، سرمربی تیم استقلال تهران به پرداخت پانصد میلیون ریال جزای نقدی محکوم شده است. مجیدی از هرگونه فعالیت در حوزه فوتبال و شرکت در مسابقات و ورود به ورزشگاه منع شده است و فعالیت وی صرفا پس از اجرای حکم و با اخذ تاییدیه از کمیته اخلاق امکان پذیر خواهد بود.

محمد علینژاد بازیکن اسبق آلومینیوم اراک به پرداخت پانصد میلیون ریال جزای نقدی محکوم شده است. علینژاد از هرگونه فعالیت در حوزه فوتبال و شرکت در مسابقات و ورود به ورزشگاه منع شده است و فعالیت وی صرفا پس از اجرای حکم و با اخذ تاییدیه از کمیته اخلاق امکانپذیر خواهد بود.

احمد حمیدی فرد و مجید ساکی، سرپرست و مربی تیم فوتبال آبی پوشان هرکدام به پرداخت یکصد میلیون ریال جزای نقدی محکوم شده است. نامبردگان از هرگونه فعالیت در حوزه فوتبال و شرکت در مسابقات و ورود به ورزشگاه منع هستند و فعالیتشان صرفا پس از اجرای حکم و با اخذ تاییدیه از کمیته اخلاق امکانپذیر خواهد بود.

هاتف شیخ لاری، مربی فوتبال به پرداخت یکصد میلیون ریال جزای نقدی و سه ماه محرومیت از هرگونه فعالیت ورزشی در زمینه فوتبال محکوم شده است. شیخ لاری از هرگونه فعالیت در حوزه فوتبال و شرکت در مسابقات و ورود به ورزشگاه منع شده است و فعالیت وی صرفا پس از اجرای حکم و با اخذ تاییدیه از کمیته اخلاق امکانپذیر خواهد بود.

محمد زارع گشتی به پرداخت یک میلیارد ریال جزای نقدی و محرومیت ده سال از هرگونه فعالیت ورزشی در زمینه فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی محکوم شد. وی از هرگونه فعالیت در حوزه فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی و شرکت در مسابقات و ورود به ورزشگاه ها منع شده است و فعالیت وی صرفا پس از اجرای حکم و با اخذ تاییدیه از کمیته اخلاق امکانپذیر خواهد بود.

علت محرومیت فرهاد مجیدی ؛ حضور در تمرین استقلال هم برای مجیدی ممنوع است؟

فرهاد مجیدی از تمام فعالیت های ورزشی محروم شد
فرهاد مجیدی از تمام فعالیت های ورزشی محروم شد

با توجه به این که حکم از سوی کمیته اخلاق صادر شده است مشخص است که فرهاد مجیدی به دلیل اتفاقات درون زمین فوتبال محروم نشده است چرا که اگر محکومیت مربوط به اتفاقات فوتبالی درون زمین یا لب خط بود، این حکم باید از سوی کمیته انضباطی صادر می شد.

سوال مهمی که در این باره پدید آمده اینکه آیا این محرومیت شامل حضور سرمربی استقلال در زمین تمرین هم هست یا خیر! از آنجایی که در متن حکم آمده که هرگونه فعالیت ورزشی و ورود به ورزشگاه ها ممنوع است، به نظر مجیدی اجازه حضور در تمرین استقلال را هم ندارد.

آنچه در حال حاضر ذهن هواداران استقلال را به خود مشغول کرده علت محرومیت فرهاد مجیدی است. حال آنکه کمیته اخلاق کمتر به علت محرومیت ها می پردازد. روز گذشته و همزمان با انتشار حکم محرومیت کنعانی زادگان و فرشید اسماعیلی هم کمیته اخلاق از علت محرومیت چیزی به میان نیاورده بود.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص بیوگرافی فرانس بکن بایر  چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با اسپورتیم در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.