بهترین مهاجم جهان 2021؛ از بزرگان قدیمی تا جوان های آینده دار

بهترین مهاجم جهان 2021 چه کسانی هستند؟ و به طور کلی چرا آنها را بهترین می‌دانیم؟ با لیست بهترین مهاجم جهان 2021 با اسپورتیم همراه باشید.

در فوتبال امروز ستارگان حرف اول را می زننند و این شاید بزرگترین نقد به فوتبال تجاری شده امروز باشد. این موضوع که فوتبال ورزشی جمعی و تیمی است هر روز کم رنگ تر می شود و جای آن را ستارگان و قیمت های نجومی آنها می گیرد. دیگر تیم هایی که با پول های کمتر اما تلاش بیشتر و روحیه تیمی بیشتر چقدر تلاش کنند مورد توجه قرار نمی گیرد بلکه بر عکس مهم تعداد گل های یک ستاره است که همواره در خبرگزاری ها به آن پرداخته می شود.

اما با وجود تمام این انتقادها باید بپذیریم که همواره در فوتبال بازیکنان کلیدی و بزرگ نقش اساسی و مهمی داشته اند. بخصوص اگر این بازیکنان در پست مهمی مانند مهاجم بازی کنند. بنابراین به هیچ وجه عجیب نیست که تمام سایت ها و مجلات مهم ورزشی از دیرباز تا به اکنون به طور ماهیانه و سالیانه به معرفی بهترین مهاجم های جهان می پرداختند. با لیست بهترین مهاجم جهان 2021 به طور اختصاصی در سایت اسپورتیم همراه شوید.

بهترین مهاجم جهان 2021

در انتخاب این لیست ملاک های بسیاری از جمله سن، ثبات، تعداد گل و همچنین موفقیت های تیمی لحاظ شده است و سعی شده بر خلاف بسیاری از لیست ها بدون توجه به تبلیغات مدیا و خبرگزاری ها بر روی بعضی بازیکنان، به صورت جدی و دقیق به بهترین مهاجم جهان 2021 پرداخته شود.

10- زلاتان ابراهیموویچ

زلاتان ابراهیموویچ یا همان ایبرا هنوز و در آستانه 40 سالگی نیز در لیستی از بهترین ها قرار می گیرد. این بار در لیست بهترین مهاجم جهان 2021، لیستی که پر از بازیکنان آماده است اما زلاتان هنوز هم در آنها قرار دارد. این بازیکن که در انتهای فوتبال خود به سر می برد هرگاه که این روزها برای میلان به میدان می آید تاثیرگذار و مفید واقع می شود. زلاتان بازی حرفه ای خود را از تیم مالمو در سوئد آغاز کرد از آنجا به آژاکس رفت و پس از درخشش در آژاکس به یوونتوس انتقال یافت.

ایبرا در یووه 44 بازی انجام داد و 10 گل به ثمر رساند و آنجا بود که دنیای فوتبال تولد یک ستاره جدید را جشن گرفت. اما اوج دوران ایبرا در اینتر بود جایی که او در 111 بازی 63 گل به ثمر رساند و توانست با این تیم قهرمان ایتالیا شود. ایبرا بعد از اینتر به تیم های مختلفی از جمله بارسا، میلان، پاریس سن ژرمن، منچستریونایتد رفت و در تمام این تیم ها گل های زیادی به ثمر رساند.

اما حالا او دوباره به میلان بازگشته و در 48 بازی 29 گل به ثمر رسانده است آن هم در 40 سالگی، شاید این رکورد برای همیشه در اختیار او باقی بماند. همچنین این بازیکن در تیم ملی سوئد 118 بازی ملی به ثبت رسانده که حاصل کار این بازی ها 62 گل ملی است. ایبرا در کنار هنریک لارسن افسانه ای از بزرگترین بازیکنان تاریخ سوئد به حساب می آید.

بهترین مهاجم جهان 2021
بهترین مهاجم دنیا /بهترین مهاجمان جهان / بهترین مهاجمان دنیا /بهترین مهاجم های جهان

9- لوییز سوآرز

هنوز یک هفته هم از خوشحالی گل سوارز که خیلی ها آن را طعنه ای خطاب به کومان به حساب آوردند نمی گذرد. خوشحالی که سوارز به طعنه ناراحتی خود از کنار گذاشتن او به صورت تلفنی توسط کومان را  بیان کرد. کمتر کسی فکر می کرد سوارز پس از کنار گذاشته شدن از بارسلونا بتواند عملکرد خوب خودش را حفظ کند اما او در اتلتیکو مادرید همچنان روی فرم است و گل های مهمی را به ثمر می رساند.

این بازیکن پر حاشیه با دندان هایی تیز! در اتلتیکو توانسته است در 48 بازی 26 گل به ثمر برساند این آمار وقتی بدانید که او در خیلی از مسابقات به صورت تعویضی به میدان آمده است جذاب تر هم خواهد شد. اما اوج کار لویی سوارز بدون شک آن زمانی بود که او در کنار مسی و نیمار مثلث وحشتناک MSN را تشکیل داده بودند.

سوارز در بارسلونا موفق شد در 283 بازی 198 گل به ثمر برساند آماری خیره کننده و بسیار جذاب از یک مهاجم با شم گل زنی ویران کننده که به هیچ دروازه بانی رحم نمی کند. همچنین این بازیکن در عرصه ملی نیز موفق بوده است و در 116 بازی 60 گل به ثمر رسانده است و جزو برترین گل زنندگان تاریخ ملی فوتبال اروگوئه محسوب می شود. لوییز سوارز در زندگی شخصی خود نیز بسیار به حاشیه علاقه مند است و هر از گاهی خبرهایی عجیب از او منتشر می شود.

بهترین مهاجم جهان 2021
بهترین مهاجم دنیا /بهترین مهاجمان جهان / بهترین مهاجمان دنیا /بهترین مهاجم های جهان

8- گابریل ژسوس

داستان کشف گابریل ژسوس، جسوس یا خسوس! بسیار جذاب است. او در دوران بازی های جام جهانی 2014 در برزیل توسط آنالیزورهای باشگاه های معتبر اروپایی که برای دیدن بازی های جام جهانی به برزیل آمده بودند کشف شد. ژسوس هم از آن دسته عاشقان فوتبال در برزیل است که اگر شانس با او یار نبود شاید هرگز دنیای فوتبال از هنرنمایی های او بهره مند نمی شد. این بازیکن که تنها 24 سال سن دارد و همچنان امیدوار به پیشرفت و بهتر شدن است.

جسوس در تیم پالمیراس برزیل چهره شد او در این تیم در 83 بازی موفق به ثبت 28 گل شد. اما مهمترین نکته در بازی این بازیکن تکنیک بالای او و همچنین دوندگی بسیار زیاد است که هر مدافعی را دچار زحمت خواهد کرد.  از ژسوس در آینده نزدیک  بیشتر خواهیم شنید و حتی شاید او روزی به صدر لیست بهترین مهاجم جهان 2021 نیز برسد. این بازیکن در تیم ملی برزیل نیز موفق به ثبت 18 گل در 47 مسابقه شده است.

بهترین مهاجم جهان 2021
بهترین مهاجم دنیا /بهترین مهاجمان جهان / بهترین مهاجمان دنیا /بهترین مهاجم های جهان

7- کریم بنرما

حتما شما هم موافق هستید که نمی شود از لیست بهترین مهاجم جهان 2021 گفت، اما از کریم بنزما نگفت. این بازیکن فرانسوی با اصالتی الجزایری مانند بسیاری از کسانی که اصالتی الجزایری دارند برای رسیدن به موفقیت سختی بسیاری را متحمل شده است. کریم بنزما در لیون چهره شد و از همان جا بود که به تیم رئال مادرید پیوست.

بنزما در تیم لیون موفق شد در 118 بازی 56  گل به ثمر برساند. بنزما در لیون موفق به کسب قهرمانی در لیگ فرانسه هم شد. اما اوج کار بنزما در رئال مادرید است. جایی که او بارها قهرمان اسپانیا شد و با رئال 3 قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را نیز بدست آورد.

کریم بنزما در تیم رئال مادرید تا کنون 569 بازی انجام داده است و موفق به ثبت 289 گل شده که اماری چشمگیر است آن هم وقتی بدانیم او در کنار بزرگانی همچون رونالدو و بیل بازی کرده است. در عرصه ملی اگر آن حواشی معروف که مربوط به متیو والبئونا بود برای بنزما پیش نمی آمد او شاید تا به حال به بهترین گل زن تاریخ فرانسه بدل شده بود.

اما با وجود کنار گذاشته شدن از تیم ملی امار گل زنی های ملی او قابل قبول است این بازیکن در 90 مسابقه با پیراهن فرانسه به میدان رفته است و 31 گل نیز به ثمر رسانده است. کریم بنزما همچنان و در 34 سالگی در اوج آمادگی به سر می برد و برای رئال بازی هایی مفید و گل هایی حساس به ثمر می رساند بنابراین او بی هیچ شکی در لیست بهترین مهاجم جهان 2021 قرار می گیرد.

بهترین مهاجم جهان 2021؛ از بزرگان قدیمی تا جوان های آینده دار
بهترین مهاجم دنیا /بهترین مهاجمان جهان / بهترین مهاجمان دنیا /بهترین مهاجم های جهان

6- روملو لوکاکو

شاید او بهترین مهاجم جهان 2021 نباشد اما بدون تردید در بین ده تای اول قرار دارد. این بازیکن تنومند که فیزیک قدرتمند و جنگندگی بالایش او را به لقب تانک نائل کرده است، کار خود را از تیم اندرلخت شروع کرد جایی که در 98 بازی 41 گل به ثمر رساند و با این تیم قهرمان بلژیک شد. لوکاکو از کودکی آرزوی تبدیل شدن به ستاره ای بزرگ را در سر می پروارنده است به طوری که خود او گفته : همواره به مادرم می گفتم روزی فوتبالیستی بزرگ خواهم شد.

لوکاکو از اندرلخت به چلسی رفت و فصلی بد را پشت سر گذاشت اما او پس از چندین سال تعویض تیم در نهایت در سال 2019 به اینتر پیوست و آنجا زیرنظر کونته بازی هایی به یاد ماندنی را به ثبت رساند. لوکاکو در اینتر 64 گل به ثمر رساند در حالی که در بسیاری از 95 مسابقه ای که به میدان رفته بود یار تعویضی بود. این بازیکن 28 ساله در فصل جدید به چلسی پیوست و تا به اینجای کار در 9 بازی 4 گل به ثمر رساند. لوکاکو در عرصه ملی موفق به ثبت 67 گل شده است.

بهترین مهاجم جهان 2021؛ از بزرگان قدیمی تا جوان های آینده دار
بهترین مهاجم دنیا /بهترین مهاجمان جهان / بهترین مهاجمان دنیا /بهترین مهاجم های جهان

5- لائوترا مارتینز

مارتینز یک مهاجم شش دانگ با شوت هایی غیر قابل مهار است. و مانند تمام بازیکنان آمریکای جنوبی یک تکنیک ذاتی و غیر قابل مهار دارد. این بازیکن این روزها در اینتر توپ می زند اما شایعه پیوستن او به تیم های بزرگی همچون بایرن یا منچستر سیتی به گوش می رسد. مارتینز فوتبال خود را از باشکاه ریسینگ در آرژانتین آغاز کرد و سپس از آنجا به اینتر پیوست مارتینز در اینتر بارها گل هایی سه امتیازی را به ثمر رسانده است و در مجموع نیز توانسته در 140 بازی 54 گل به ثمر برساند. او بخاطر اینده درخشانی که در انتظارش است و همچنین تاثیرگذاری غیرقابل تردیدش در تیم اینتر در لیست بهترین مهاجم جهان 2021 قرار می گیرد.

بهترین مهاجم جهان 2021
بهترین مهاجم دنیا /بهترین مهاجمان جهان / بهترین مهاجمان دنیا /بهترین مهاجم های جهان

4- هری کین

همین چند ماه قبل اگر انگلستان در ضیافت پنالتی های یورو آنقدر ضعیف عمل نمی کرد الان نه تنها باید هری کین را یکی از پر افتخارترین کاپیتان های تاریخ فوتبال انگلستان می دانستیم بلکه احتمالا او بهترین مهاجم جهان 2021 نیز لقب می گرفت. هری کین در 28 سالگی به اوج فوتبال خود رسیده است.

این بازیکن در یورو یک نقش بسیار مهم و قابل اتکا را در موفقیت های انگلستان ایفا کرد. این بازیکن در دو فصل اخیر بازی های خیره کننده در تانتهام انجام داده است و در کل برای این تیم موفق به ثبت 226 گل در 329 بازی شده است. هری کین با پیراهن تیم ملی انگلستان نیز موفق به ثبت 41 گل ملی شده است.

بهترین مهاجم جهان 2021
بهترین مهاجم دنیا /بهترین مهاجمان جهان / بهترین مهاجمان دنیا /بهترین مهاجم های جهان

3- کیلیان امباپه

این روزها نمی شود از فوتبال گفت و از امباپه نگفت. او در سن 22 سالگی در لیست بهترین مهاجم جهان 2021 قرار گرفته است، این مساله نشان می دهد که او چه آینده‌ی درخشانی را در پیش خواهد داشت. امباپه در فوتبال جادو می کند.

این نقل قولی از بسیاری از مربیانی است که با او کار کرده اند یا در برابر او قرار گرفته اند. اگر بازی امباپه را دیده باشید او گاهی شوت ها ، دریبل ها  و پاس هایی می دهد که به عقل هیچ کس نمی رسد. امباپه در تیم پی اس جی موفق به ثبت 115 گل در 138 بازی شده است. همچنین این بازیکن با تیم فرانسه در حالی که تنها 18 سال سن داشت قهرمان جهان شد. امباپه در تابستان پیش رو به احتمال زیاد به رئال مادرید خواهد پیوست.

بهترین مهاجم جهان 2021
بهترین مهاجم دنیا /بهترین مهاجمان جهان / بهترین مهاجمان دنیا /بهترین مهاجم های جهان

2- ارلینگ هالند

بهترین مهاجم جهان 2021 لقبی است که اگر هالند در تیمی قوی تر از دورتمند بازی می کرد و بیشتر گل می زد یا به افتخارات تیمی بیشتری دست پیدا می کرد بدست می آورد. اما هالند تنها 21 سال سن دارد و آینده ای درخشان را پیش رو دارد. این بازیکن با شوت‌هایی سرکش، قدرت بدنی خیره کننده و شم گل زنی بالا یک مهاجم تمام عیار است.

این بازیکن گاهی گل هایی می زند که هیچ کس فکر نمی کند بشود آن موقعیت را به گل تبدیل کرد. ارلینگ هالند در تیم سالزبورگ چهره شده و سپس به دورتمند پیوست. این بازیکن در طی دو سال حضور در دورتمند توانسته است 68 گل بزند این امار وقتی جالب می شود که بدانید او برای دورتمند 67 بار به میدان رفته است. یعنی متوسط آمار گل زنی او در هر بازی بیش از یک گل است. این بازیکن شاید به خاطر ملیتش که نروژی است هرگز به افتخارات بزرگ ملی نرسد اما بدون شک در عرصه فردی و باشگاهی بیش از این ها از او خواهیم شنید.

بهترین مهاجم جهان 2021
بهترین مهاجم دنیا /بهترین مهاجمان جهان / بهترین مهاجمان دنیا /بهترین مهاجم های جهان

1- رابرت لواندوفسکی

احتمالا شما هم با من هم نظرید که لوا بدون شک بهترین مهاجم جهان 2021 است. آمار گل زنی او در دو فصل اخیر خیره کننده بوده است. لواندوفسکی یا آنطور که طرفدارانش او را صدا می زنند “لوانگولفسکی” نماد یک مهاجم ویرانگر است. او روی زمین، با ضربه سر و حتی از ضربه ایستگاهی گل می زند. وقتی لوا از دورتمند به بایرن می آمد همگان می دانستند بازیکنی بزرگ به بایرن آمده اما هیچ کس انتظار این درخشش خیره کننده را از او نداشت. این بازیکن در بایرن مونیخ 339 بازی انجام داده است و موفق به ثبت 307 گل شده است.

در انتها و برای این که بدانید چرا او بدون شک بهترین مهاجم جهان 2021 است توجه شما را به نقل قولی از یورگن کلوپ درباره ی لواندوفسکی جلب می کنم : ” لوا، بهترین مهاجمی است که فوتبال تا سالها به خود خواهد دید”

بهترین مهاجم جهان 2021؛ از بزرگان قدیمی تا جوان های آینده دار
بهترین مهاجم دنیا /بهترین مهاجمان جهان / اویتالایف / بهترین مهاجمان دنیا /بهترین مهاجم های جهان

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره‌ی بهترین مهاجم جهان 2021 چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با اسپورتیم در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *