فرانچسکو کاماردای میلان در 87 بازی 483 گل به ثمر رسانده است!

فرانچسکو کاماردا شاید نامی باشد که باید آن را به خاطر بسپارید، کسی که شاید در حد هالند و امباپه بزرگ شود. اما چه چیزی سبب شهرت فرانچسکو کاماردای میلان شده است؟

کاماردا ستاره تیم جوانان آث میلان است که تنها 13 سال سن دارد و در رده سنی خودش به طرز شگفت انگیزی درخشان ظاهر شده است. از همین حالا به نظر می رسد مشکل قدیمی تیم ملی ایتالیا و نبود مهاجم نوک حل شده باشد. او در 87 بازی در رده سنی خود 483 گل زده است.

او حالا در شرایط فوق العاده ای قرار دارد و به واقع در رده سنی خود بی رقیب است. کاماردا حالا پنجمین سال حضورش در آکادمی میلان را سپری می کند و در 40 بازی فصل 18-2017 موفق به ثبت 247 گل شده است. این یعنی متوسط 6.175 گل در هر بازی!

فرانچسکو کاماردای میلان

او سپس در فصل 19-2018 در 31 بازی موفق به ثبت 172 گل شده است و روند خوب خود را در فصل بعد با ثبت رقم اعجاب آور 64 گل در 16 بازی کامل کرده است. یک خبرنگار ورزشی با توییتی سبب شد تا امار این فوق ستاره جوان مورد توجه قرار بگیرد:

او فرانچسکو کاماردا مهاجم متولد 2008  است که پنجمین سال‌اش را با روسونری سپری می‌کند. اگر این دسته را در نظر نگیریم، این یکی از پرکارترین مُهاجمان کشور است… تعداد گل‌های او واقعاً چشمگیر است.

گرچه شاید بگویید در این سطح چنین آماری عجیب نیست چون نه فوتبال حرفه ای است و نه رقیبی در میان است، اما باز هم بسیار شگفت آور است. او در این فصل رده سنی خود را افزایش داده و در رده باشگاهی و ملی در ترکیب زیر 15 ساله ها قرار دارد.

حالا او با متولدین 2007 بازی می کند و یک هم تیمی مشهور دارد، پسر کلارنس سیدورف یعنی دنزل میگوئل ویانا سیدورف. این تیم در آخرین دیدار خود با دو گل کاماردا ورونا را شکست داده است.

فرانچسکو کاماردای میلان در 87 بازی 483 گل به ثمر رسانده است!

تنها رقیبی که شاید او داشته باشد، یوسوفا موکوکو ستاره جوان بوروسیا دورتموند است. او جوان ترین بازیکن تاریخ بوندسلیگا و لیگ قهرمانان است که اولین بازی خود را در رده اول آلمان یک روز پس از 16 سالگی در ماه نوامبر انجام داد و اولین گل خود در رده بزرگسالان را در اولین بازی به ثبت رساند تا رکورد جوانترین گلزن بوندسلیگا را بشکند.

او در آکادمی دورتموند دوران پرباری داشته و نظرات زیادی به خود جلب کرده است. جایی که در 192 بازی 123 گل به ثبت رسانده و حالا تمرینات خود را با تیم اصلی دورتموند پیگیری می کند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره‌ فرانچسکو کاماردای میلان چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با اسپورتیم در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.