والیبال باشگاه های آسیا ؛‌ فولاد سیرجان قهرمان شد

در رقابت های والیبال باشگاه های آسیا که به میزبانی تایلند برگزار می‌شود،‌ تیم والیبال مردان فولاد سیرجان با چهارمین برد پیاپی و قاطع خود فینالیست شد.

مرحله نیمه نهایی بیست و یکمین دوره رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های مردان آسیا طی روز پنجشنبه پیگیری شد که در نتیجه آن فولاد سیرجان نماینده ایران به مصاف ناخون راتچاسیما نمایند کشور میزبان رفت و با نتیجه 3 بر 0 به برتری رسید. سیرجانی‌ها در دیدار پایانی رقابت‌ها به مصاف همگروهی سابق خود العربی قطر رفتند.

والیبال باشگاه های آسیا

این دیدار با در سه ست و با نتایج 25 بر 19،‌ 25 بر 23 و 25 بر 22 به سود فولاد سیرجان پایان یافت. با این تفاسیر فولاد سیرجان به عنوان هشتمین تیم ایرانی تاریخ این رقابت‌ها برای نوزدهمین بار در تاریخ والیبال باشگاهی ایران به فینال رسیده است. طی 20 دوره اخیر برگزاری این رقابت‌ها،‌ ایران با 14 عنوان قهرمانی،‌ 4 عنوان نایب قهرمانی و 3 عنوان سومی رکوردار تاریخ برگزاری رقابت‌ها است.

طی ده سال اخیر نیز تیم‌های ایرانی 8 بار قهرمان شده اند و آخرین بار که ایران نماینده‌ای در فینال نداشت به سال 2015 باز می‌گردد.  پیش از برگزاری نیمه نهایی نماینده ایران، دو تیم العربی قطر و باروستنیک آلماتی قراقستان به مصاف هم رفتند و شاگردان سیچلو مربی العربی با نتیجه سه بر دو بر رقیب قراقستانی خود پیروز شدند.

والیبال باشگاه های آسیا ؛‌ فولاد سیرجان قهرمان شد

بدین ترتیب تیم‌های فولاد سیرجان العربی امروز و تا ساعاتی دیگر در آخرین مسابقه این رقابت‌ها برای کسب مقام قهرمانی رودرروی هم قرار خواهند گرفت. در تقابل دو تیم در مرحله گروهی،‌ فولاد سیرجان بر العربی پیروز شده بود. ترکیب اویتالایف فولاد سیرجان در این رقابت عبارت است از بهبودی، تشکری، جلوه، خانی، قلی زاده، کاظمی و حیدری.

نماینده ایران در بازی پایانی ست اول را پیروز شد اما در ست دوم از تیم العربی با برخی اشتباهات فردی شکست خورد تا بازی به تساوی کشیده شود. ست سرنوشت ساز سوم اما با سرویس‌های خوب صابر کاظمی در اواخر ست سوم به نفع نماینده ایران پایان یافت. آغاز ست چهارم اما به برتری سیرجانی‌ها همراه بود تا در پایان و با پیروزی قاطع ایران العربی در مقابل فولاد سیرجان همان نتیجه 3 بر 1 را به دست آورد. این اولین قهرمانی فولاد سیرجان در باشگاه‌های آسیا و پانزدهمین قهرمانی تیم‌های ایرانی در این رقابت‌ها بود.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *