الهلال امیدوار به حذف پرسپولیس از آسیا با رای دادگاه CAS

جنجال های النصر، بازنده بزرگ نیمه نهایی آسیا پایانی ندارد و حالا رقیب سنتی النصر، الهلال امیدوار به حذف پرسپولیس از آسیا با رای دادگاه CAS است.

CAS عالی ترین مرجع قضایی جهان فوتبال است که معمولا درباره پرونده هایی که آرای متناقضی درباره شان وجود دارد و چندین بار به بحث گذاشته شده اند، رای نهایی و قطعی صادر می کند. رایی لازم الاجرا و پذیرفته شده توسط همه نهادهای رسمی فوتبالی مانند فیفا و یوفا.

حال پرونده ادامه دار النصر پرسپولیس که سال گذشته در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف هم رفتند همچنان ادامه دارد. التصر بازنده از قبل از بازی تا مدت ها پس از بازی تمام هم و غم خود را صرف محروم کردن پرسپولیس از آسیا کرد و گرچه بارها در این مهم شکست خورد برای آخرین بار دست به دامان CAS شده است.

الهلال امیدوار به حذف پرسپولیس از آسیا با رای دادگاه CAS

بعد از انجام قرعه کشی مرجله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مشخص شده که پرسپولیس باید به مصاف الهلال برود. اما نکته عجیب اینجاست که گویا الهلال امیدوار به حذف پرسپولیس از آسیا با رای دادگاه CAS است و از تقابل با نماینده ایران در مستطیل سبز چندان استقبالی نمی کند.

رسانه های صعودی در مرحله قبل نیز و در تقابل استقلال و الهلال تمرکز خاصی روی اخبار و حواشی تیم فرهاد مجیدی کرده بودند و جو خاصی علیه استقلال ترتیب داده بودند. گویا حالا نوبت به پرسپولیس رسیده است.

حالا وب سایت سعودی اسپورت در خبری عجیب به لطف ناخواسته رقیب سنتی الهلال یعنی النصر به این تیم پرداخته است. این وب سایت نوشته:

 الهلال آرزو دارد که راهی مرحله نیمه نهایی شده و در انتظار برنده دیدار النصر و الوحده باشد. در این زمینه، باشگاه پرسپولیس منتظر تصمیم دادگاه بین المللی ورزش “CAS” در خصوص اعتراض ارائه شده توسط باشگاه النصر پس از رویارویی دو تیم در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا 2020 است.

الهلال امیدوار به حذف پرسپولیس از آسیا با رای دادگاه CAS

النصر اویتالایف به دلیل عدم صلاحیت برخی از بازیکنان تیم ایرانی و شرکت آنها در دیدار دو تیم که منجر به صعود پرسپولیس به دیدار فینال شد، شکایت کرده است. اعتراض ارائه شده توسط النصری ها، از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا رد شد.

بنابراین مقامات النصر تصمیم گرفتند تا این شکایت را به دادگاه بین المللی ورزش ارجاع دهند.در شرایطی که رای صادره توسط این مرجع قضایی ورزشی به نفع النصر باشد حالت های گوناگونی از حذف از لیگ قهرمانان تا بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی، کسر امتیاز و یا حتی جریمه نقدی قابل امکان است. سعودی اسپورت در پایان گزارش خود نوشته:

شایان ذکر است که دادگاه “CAS” تصمیم نهایی خود را در 30 سپتامبر صادر می کند و در صورت پذیرش اعتراض النصر، این بدان معناست که پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا حذف می شود و الهلال مستقیماً به دیدار نیمه نهایی آسیا راه می یابد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *