آخرین وضعیت تراکتورسازی ؛ مالکیت، سرمربی و نقل و انتقالات

این روزها تیم پرطرفدار تبریزی که همواره از قدرت های فوتبال ایران بوده است با حواشی متعددی روبرو است. این نوشتار به آخرین وضعیت تراکتورسازی اختصاص دارد.

تیم پرشور و پرطرفدار تبریز که همواره از اصلی ترین قدرت های لیگ ایران بوده است از اواسط فصل گذشته وارد بحران عمیقی شد و نتیجه نگرفتن ها با مربیان مختلف ادامه پیدا کرد تا اینکه فیروز کریمی بالخره سکان دار تراکتور شد و در اواخر لیگ بیستم این تیم را در رقابت با گل گهر و دیگر مدعیان به سهمیه آسیایی رساند.

بحران های چندین ساله نیمکت تراکتور اما نه تنها پایانی نداشت، بلکه بلافاصله با پایان لیگ بیستم، بخش مدیریتی و اجرایی باشگاه نیز درگیر این موضوع شد و بحث فروش تراکتور توسط زنوزی مطرح شد. این موضوع و بلاتکلیفی بازیکنان و جدایی برخی ستارگان سبب شد تا وضعیت تراکتور از همیشه نابسامان تر باشد و این تیم در جدال آسیایی خود نیز مغلوب النصر عربستان شد. این نوشتار به بررسی آخرین وضعیت تراکتورسازی در جنبه های مختلف پیش از آغاز رسمی لیگ برتر اختصاص دارد. با ما باشید.

آخرین وضعیت تراکتورسازی

در ارتباط با آخرین وضعیت تراکتورسازی سرپرست تیم فوتبال تراکتورسازی در گفتگویی اخیرا عنوان کرده که تیمش سال خوبی را در رقابت های لیگ برتر خواهد داشت. کاظم محمودی، سرپرست تیم فوتبال تراکتور عصر شنبه پس از قرعه‌کشی مسابقات لیگ برتر در جمع خبرنگاران اظهار کرد:‌

به نظر من قرعه‌کشی خوبی بود. امیدوارم بتوانیم بازی‌ها خوبی انجام دهیم. تراکتور جزو تیم‌هایی است که در چند سال گذشته شایسته قهرمانی بوده است اما مشکلاتی در تیم بوده است که ما در تلاش هستیم تا آن‌ها را یکی یکی برطرف کنیم. امیدوارم تماشاگران با حضور خود در استادیوم به ما کمک کنند.

او درباره حضور فیروز کریمی در تراکتور گفت:‌

آقای کریمی یکی بهترین مربی‌هایی است که در لیگ برتر فعالیت می‌کند و قهرمانی آسیا را در کارنامه خود دارد. من فکر می‌کنم باشگاه با انتظارات آقای کریمی کنار می‌آید و امیدوارم در آینده اتفاقات خوبی برای تراکتور رقم بخورد. ما تغییرات زیادی داشتیم و بازیکنان جوانی به خدمت گرفتیم. ما یک تیم جوان و با تجربه در کنار یکدیگر خواهیم داشت.

آخرین وضعیت تراکتورسازی ؛ مالکیت، سرمربی و نقل و انتقالات
نقل و انتقالات تراکتورسازی / سرمربی تراکتورسازی / تمرینات تراکتورسازی / آخرین وضعیت تراکتورسازی

محمودی افزود:

تراکتور با آقای زنوزی ادامه می‌دهد و مشکلات ما ان‌شاءالله برطرف خواهد شد. فوتبال ما بدون تماشاگر لذتی ندارد و امیدوارم با حضور تماشاگران بتوانیم شرایط بهتری برای خود رقم بزنیم. آقای زنوزی خیلی علاقه‌مند به تیم هستند و مطمئن باشید سال خوبی برای تراکتور رقم خواهد خورد.

تمرینات فشرده تراکتور زیر نظر فیروز کریمی

اخیرا برنامه بازی های تراکتور در لیگ بیست و یکم نیز مشخص شده است و ما در اسپورتیم به آن پرداخته بودیم. یکی از معضلاتی که در مدت اخیر در مورد تراکتور حاشیه ساز شده بود، بلاتکلیفی مسئله کادر فنی و سرمربی تراکتور بود. تراکتور لیگ بیستم را مانند همیشه با تعداد زیادی از ستارگان زیر نظر علیرضا منصوریان آغاز کرد. عملکرد نه چندان جالب تراکتور سبب شد تا به سرعت علیمنصور از تراکتور کنار گذاشته شود و مسعود شجاعی هدایت تیم را برعهده بگیرد تا زمانی که رسول خطیبی برای چندمین بار سکاندار هدایت تراکتور شود.

خطیبی هم اما مانند دوره های گذشته عملکرد خوبی در تراکتور نداشت و آنقدر امتیاز از دست داد که تراکتور به واقع از منطقه کسب سهمیه دور شده بود. این مهم موجبات اخراج او را هم فراهم کرد تا فیروز کریمی چهارمین مربی تراکتور در لیگ بیستم باشد. کریمی تراکتور بحران زده را که مشکلات داخلی عدیده ای داشت در شرایط بسیار بدی تحویل گرفت و همین که تراکتور را در پایان در رقابتی نفسگیر به کسب سهمیه آسیایی نائل کرد، جای شکرگزاری برای طرفداران دارد.

آخرین وضعیت تراکتورسازی ؛ مالکیت، سرمربی و نقل و انتقالات
نقل و انتقالات تراکتورسازی / سرمربی تراکتورسازی / تمرینات تراکتورسازی / آخرین وضعیت تراکتورسازی

حال به نظر می رسد مدیران تراکتور هم از وضعیت تیم و سرمربیگری کریمی راضی هستند و حداقل شروع لیگ برتر برای تراکتور با او خواهد بود. اخیرا حتی تصاویری از تمرینات پرفشار تراکتور زیر نظر کریمی منتشر شده که حکایت از عزم جزم تی تی ها برای لیگ بیست و یکم دارد.

طی این جلسه تمرینی علاوه بر تمرینات آمادگی جسمانی، مرور تاکتیک‌های تعیین شده از سوی کادرفنی نیز در دستور کار بازیکنان قرار گرفت. با توجه به اتفاقاتی که ماه گذشته در باشگاه تراکتور رخ داد و طی آن فراز کمالوند از سمت خود استعفا داد، تمرینات با تعطیلی های مکرر مواجه شدند و این موضوع باعث شد تا تیم از نظر آمادگی نسبت به سایر تیم ها در شرایط مناسبی قرار نگیرد، فیروز کریمی برنامه فشرده ای برای شاگردانش طی این روزها در نظر گرفته است.

بر اساس برنامه ریزی کادر فنی سرخ پوشان، تمرینات تیم فوتبال تراکتور فردا در نوبت صبح (سالن وزنه) و بعد از ظهر (زمین چمن) پیگیری می‌شود. شاگردان کریمی تا شروع بازی های لیگ برتر به دنبال برگزاری حداقل سه دیدار دوستانه نیز هستند.

نقل و انتقالات تراکتورسازی

آخرین وضعیت تراکتورسازی ؛ مالکیت، سرمربی و نقل و انتقالات
نقل و انتقالات تراکتورسازی / سرمربی تراکتورسازی / تمرینات تراکتورسازی / آخرین وضعیت تراکتورسازی

تراکتور سازی در فصل نقل و انتقالات با جدایی تنی چند از ستارگان سرشناس خود مواجه شد. اشکان دژاگه، مسعود شجاعی، میلاد فخرالدینی، مهدی تیکدری و محمدرضا خانزاده سرشناس ترین ها بودند. تا پایان فصل نقل و انتقالات اما این تیم در جذب بازیکنانی نیز موفق عمل کرد که از جمله آن ها باید به شاهین ثاقبی، آرش قادری، سجاد حیدری، عبدالله حسینی، عبدالله ناصری و دیگران اشاره کرد. فیروز کریمی در گفتگویی درباره آخرین وضعیت تراکتورسازی و نقل و انتقالات تراکتور اظهار داشت:

تمرینات به صورت منظم پیگیری شده است. هرچند نسبت به سایر تیم‌ها  کارمان را دیر آغاز کردیم، اما با تمام وجود و توان کار می‌کنیم. حضور بچه‌ها در تمرین منظم بوده و جا دارد از آنها تشکر کنم. دوران سخت بدنسازی را به بهترین شکل پشت سر گذاشتیم و الان در حال پیاده سازی تاکتیک‌ها هستیم. با نفرات موجود تمرین می‌کنیم تا به شرایط آرمانی برسیم.

وی درباره اینکه آیا از عملکرد باشگاه در نقل‌و‌انتقالات راضی بوده است یا خیر؟ گفت:

حقیقتش را بگویم خیر. لیستی 12 نفره به باشگاه داده بودم اما چیزی که اتفاق افتاد هدف من در نقل و انتقالات نبود. یک لیست ابتدایی دادم که خیلی به آن عمل نشد و در ادامه یک لیست جدید دادم. البته هنوز فرصت داریم و شاید باشگاه بتواند نفرات مدنظر را جذب کند. 12 بازیکن با تجربه را از دست دادیم. قطعا در لیست من سه کاپیتان تیم ملی نمی‌تواند باشد اما ما سه کاپیتان تیم ملی را از دست دادیم. باشگاه تلاشش را کرده اما تناسبی که مد نظر من بود در تیم به وجود نیامده است. همه بازیکنانی که در تمرین هستند با تمام وجود تلاش می‌کنند اما می‌توانم بگویم چیزی که من می‌خواستم از آب در نیامد.

سرمربی تراکتور در واکنش به این موضوع که چرا حسین ماهینی با وجود حضور در تمرینات قراردادی با این تیم امضا نکرد، گفت:

نام ماهینی را به باشگاه دادم و او را می‌خواهم. بنا به خواست من هم در تمرینات شرکت کرد. از او تشکر و فکر می‌کنم باشگاه به دنبال عقد قرارداد با او است.

کریمی درباره بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی تراکتور خاطرنشان کرد:

ان‌شاءالله پنجره ما باز می‌شود. هیچ‌کس نباید نگران شود. با نظمی (مدیرعامل باشگاه) در این مورد صحبت کردم و قول داده پنجره باز شود. نظمی مدیر باتجربه‌ای است و نسنجیده حرف نمی‌زند. او قول داده از تمام امکانات موجود استان استفاده کند تا پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه باز شود.

آخرین وضعیت تراکتورسازی ؛ مالکیت، سرمربی و نقل و انتقالات
نقل و انتقالات تراکتورسازی / سرمربی تراکتورسازی / تمرینات تراکتورسازی / آخرین وضعیت تراکتورسازی

وی درباره شرایط خودش در باشگاه تراکتور گفت:

من با باشگاه قرارداد دارم. خوب شد این سوال را پرسید تا این مطلب را بگویم؛ یکی از دوستان صمیمی‌ام چند روز پیش می‌گفت «چرا در تراکتور مجیزگویی می‌کنی». من هم گفتم با باشگاه تراکتور قرارداد دارم و چرا باید اصلاً این کار را کنم؟ من به خاطر حفظ انسجام تیم، باشگاه و تمام مجموعه‌های تراکتور که یکی از ارکان اصلی آن هواداران هستند، خواستم انسجام باشگاه حفظ شود. شبانه روز کار می‌کنیم و چرا باید الکی حرف بزنم؟

کریمی ادامه داد:

از اول گفتم به خاطر هواداران به تراکتور آمدم. آنها قدرشناس و پای کار هستند. دو مرحله سخت به این تیم آمدم. مرحله اول تراکتور هشتم جدول بود؛ چه کسی قبول می‌کند این تیم هشتم باشد؟ در آن مقطع آمدم، یا علی گفتیم و خیلی هم تلاش کردیم. همه زحمت کشیدند و نتیجه خوبی هم حاصل شد. بعد از آن به هر دلیلی رفتم و مجدداً در یک شرایط بحرانی آبروی خودم را کف دستم گذاشتم و آمدم. من مقام آسیایی دارم، هر سال در مراسم قرعه‌کشی لیگ قهرمانان از من دعوت می‌کنند. در این شرایط سخت آمدم و با چند جلسه تمرین به مصاف النصر رفتیم. خدا هم لطف کرد و با دعای همه مردم و هواداران توانستیم یک بازی آبرومندانه مقابل النصر انجام دهیم.

سرمربی تراکتور در پایان گفت:

همان زمان که سرمربیگری تراکتور را پذیرفتم گفتم که شاهد یک بازی سخت مقابل النصر خواهید بود. الان هم می‌گویم النصر در آینده حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت و شما این موضوع را خواهید دید. بازی آبرومندانه و قابل قبولی مقابل این تیم انجام دادیم. اگر عشق مردم، هواداران و باشگاه نبود نمی‌توانستیم کار کنیم. تراکتور یک باشگاه قابل احترام است. اینها باعث شد به این تیم بیایم. پیشنهادات زیادی داشتم و الان هم دارم. به این مردم افتخار می‌کنم و برای همه احترام قائلم. قبلا هم گفتم، هواداران تراکتور عاشق هستند؛ عاشق تیم و کسی که برای آنها زحمت کشیده باشد، نه کسی که زیر و رو بکشد. برای آینده تراکتور جوانان را می‌سازیم، چه باشیم چه نباشیم. یادتان باشد تراکتور همیشه حریفی قابل احترام برای همه تیم‌ها خواهد بود. امیدوارم امسال هم بتوانیم حفظ آبرو کنیم ولی باید اوضاع را درست کنیم تا عاقبت‌مان به خیر شود.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص آخرین وضعیت تراکتورسازی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با اسپورتیم در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.