بهترین مهاجم چپ جهان ؛ کیه‌زا یا امباپه مساله این است!

بهترین مهاجم چپ جهان کیست؟ این سوال در فوتبال امروز که جناحین بسیار مهم هستند، از اهمیت فراوانی برخورداراست. با لیست بهترین مهاجم جهان با ما همراه باشید.

انتخاب هر لیستی که در آن از بهترین ها صحبت شود بدون شک پر حرف و حدیث خواهد بود چرا که همواره در مورد بهترین ها نظرات مختلف و متفاوت است. صحبت از مهاجم که می شود بیشتر افراد ذهنشان به سمت مهاجمین نوک معطوف می شود اما مهاجمین چپ در فوتبال نوین و مدرن بار سنگینی را به دوش می کشند آنها علاوه بر اینکه باید گل بزنند باید پاس گل بدهند و همچنین در کار دفاعی و خصوصا پرسینگ نیز به شدت حضور داشته باشند. در ادامه لیستی از بهترین مهاجم چپ جهان را که به طور اختصاصی توسط سایت اسپورتیم تهیه شده به شما ارائه خواهد شد.

بهترین مهاجم چپ جهان

این روزها صحبت از بهترین مهاجم چپ جهان بسیار زیاد است چرا که بازیکنانی که در این پست بازی می کنند از بهترین ها و جزو ستارگان فوتبال دنیا هستند. در لیستی که در ادامه می آید سعی شده تمام عوامل مهم از جمله تعداد گل‌، تعداد پاس گل، موفقیت های فردی و همچنین ثبات یک بازیکن نیز در نظر گرفته شود.

10- ژائو فیلیکس

این بازیکن 21 ساله که کار خود را از تیم بنفیکا آغاز کرد و از آنجا راهی اتلتیکو مادرید شد. یک مهاجم چپ طراز اول با قابلیت بازی در پست مهاجم نوک است. این بازیکن پرتغالی از سن پایین و از 19 سالگی به تیم ملی هم دعوت می شود. فیلیکس برای اتلتیکو 81 بازی انجام داده است که توانسته در این بازی ها 19 گل نیز به ثمر برساند.

از مشخصات اصلی این بازیکن باید به دوندگی بالا و همچنین قدرت دریبل زنی بسیار فوق العاده اشاره کرد. ژائو فیلیکس در پست هافبک چپ در تیم اتلتیکو نقش مهمی را در ضد حمله های این تیم ایفا می کند و سیمونه که سبک بازی ضد حمله او معروف است همواره از فیلیکس و نقشی که او در تیم اتلتیکو ایفا می کند تعریف کرده است. این بازیکن جوان تا اینجا فصل آمار موفق 81 درصد پاس موفق را نیز به ثبت رسانده است.

بهترین مهاجم چپ جهان؛ کیه‌زا یا امباپه مساله این است
بهترین وینگر چپ جهان/ بهترین بال چپ جهان / بهترین مهاجم چپ حال حاضر جهان

9- وینیسیوس جونیور

جونیور یک بازیکن جوان با مشخصات تیپیکال برزیلی ها یعنی گاهی فراتر از انتظار و گاهی بسیار ضعیف است. البته هرچه تجربه او بالاتر می رود نشانه های ظهور یک بازیکن بزرگ نیز بیش از پیش به چشم می خوزد. وینیسیوس بدون شک بخاطر تکنیک بالا و همچنین توان بالا در ایجاد موقعیت گل باید در لیست بهترین مهاجم چپ جهان قرار بگیرد.

این بازیکن 21 ساله کار خود را از تیم فلامینگو آغاز کرد و از آنجا به آکادمی رئال و سپس به تیم اصلی رئال مادرید پیوست. جونیور در 128 بازی که برای رئال به میدان رفته است موفق به ثبت 20 گل شده است. این بازیکن همچنین برای برزیل 6 بازی ملی انجام داده است اما هنوز موفق به ثبت گل ملی نشده است. وینیسیوس جونیور در لیگ امسال اسپانیا موفق با خلق 15 موقعیت گل شده که یک آمار مناسب برای بازیکنی در پست مهاجم چپ است.

بیشتر بخوانید: کشتی فرنگی قهرمان جهان نروژ 2021 ؛ برنامه بازی ها و نمایندگان ایران

بهترین مهاجم چپ جهان؛ کیه‌زا یا امباپه مساله این است
بهترین وینگر چپ جهان/ بهترین بال چپ جهان / بهترین مهاجم چپ حال حاضر جهان

8- لورنزو اینسینیه

معمولا بازیکنانی با قامت کوتاه در اروپا به موفقیت های بزرگ دست پیدا نمی کنند، اما اینسینیه مثال نقض این گزاره کلیشه ای است. او که تنها 163 سانتی متر قد دارد در قهرمانی ایتالیا در یورو 2020 نقشی اساسی و غیر قابل انکار داشت. همچنین این بازیکن یک بازیکن وفادار به تیم ناپولی است و با احتساب امسال 11 سال است که در باشگاه ناپولی توپ می زند.

اینسینیه را باید کوتاه قامت ترین بازیکن در لیست بهترین مهاجم چپ جهان بدانیم. این بازیکن موفق به ثبت 111 گل در 405 مسابقه برای تیم ناپولی شده است. همچنین اینسینیه برای شوت های کات داری که می زند بین هواداران ناپولی مشهور و محبوب است. لورنزو اینسینیه بخاطر بازی های درخشانش در تیم ملی ایتالیا و کسب عنوان قهرمانی اروپا در بین رسانه ها و مطبوعات کشور ایتالیا که معمولا بسیار بی رحم هستند از محبوبیت بالایی برخوردار است.

بهترین مهاجم چپ جهان؛ کیه‌زا یا امباپه مساله این است
بهترین وینگر چپ جهان/ بهترین بال چپ جهان / بهترین مهاجم چپ حال حاضر جهان

7- کریستین پولیسیچ

اینکه بازیکنی از کشور آمریکا در لیست بهترین مهاجم چپ جهان قرار بگیرد بسیار تعجب برانگیز است. چرا که فوتبال آمریکا هرگز از ستارگان بزرگی برخوردار نبوده است. اما کریستین پولیسیچ با آن تکنیک خیره کننده و همچنین استارت های وحشتناکی که دارد این قاعده را زیر سوال می برد. این بازیکن که همچنان جای پیشرفت دارد و تنها 23 سال سن دارد فوتبال خود را از باشگاه دورتمند آغاز کرد.

جایی که در کنار مارکو رویس بازی هایی خیره کننده و خاطره انگیزی را به ثبت رساند. این بازیکن سپس در انتقالی جنجالی و پر حاشیه به تیم چلسی پیوست و تا اینجا توانسته است در 79 بازی که برای تیم چلسی انجام داده 18 گل را به ثمر برساند. توماس توخل درباره او گفته است : اگر پولیسیچ فضایی برای یک استارت سریع داشته باشد دیگر هیچ مدافعی قابلیت کنترل او را نخواهد داشت.

بهترین مهاجم چپ جهان ؛ کیه‌زا یا امباپه مساله این است!

کریسیتین پولیسیچ از معدود آمریکایی هایی است که در لیست بهترین مهاجم چپ جهان قرار می گیرد و نه تنها معدود در این لیست بلکه در تمام لیست هایی که از بهترین های فوتبال در طول تاریخ سراغ داریم. این بازیکن در فصل جدید با خلق آمار خیره کننده 100 درصد شوت در چارچوب نشان داده به دنبال ثبت فصلی خاطره انگیز با چلسی است.

بیشتر بخوانید: بهترین مهاجم نوک های تاریخ فوتبال ؛ لیستی از ابر قهرمانان دنیای واقعی

6- جیدون سانچو

هیچ کس فکر نمی کرد بعد ار آن پنالتی های تلخ در فینال یورو 2020 و اعتراضات نژادپرستانه علیه سانچو این جوان 21 ساله بتواند از فشارهای روانی این اعتراض ها خارج شود و در لیست بهترین مهاجم چپ جهان قرار بگیرد. اما سانچو این روزها در منچستر یونایتد بازی های قابل قبولی را به نمایش می گذارد.

این بازیکن جوان کار خود را از تیم دورتمند شروع کرد و موفق شد در 137 بازی 50 گل به ثمر برساند و همچنین به عنوان بهترین بازیکن جوان بوندسلیگا  نیز انتخاب شود. مهم ترین شاخص بازی سانچو تکنیک و سرعت فوق العاده است. این بازیکن همچنین برای تیم ملی انگلستان 22 بار به میدان رفته است و 3 گل ملی نیز به ثمر رسانده است.

بهترین مهاجم چپ جهان؛ کیه‌زا یا امباپه مساله این است
بهترین وینگر چپ جهان/ بهترین بال چپ جهان / بهترین مهاجم چپ حال حاضر جهان

5- جک گریلیش

جک گریلیش از نظر بسیاری از کارشناسان و طرفداران فوتبال بازیکن بزرگی نیست و حتی عده ای بر این نظر هستند که او در حد تیمی مانند منچسترسیتی نیست. اما پپ گواردیولا نظر دیگری دارد او تلاش کرده است از گریلیش یک مهاجم چپ مفید و پا به توپ بسازد و در این امر موفق هم بوده است. حتی اگر گریلیش را نپسندید نمی توانید او را در لیست بهترین مهاجم چپ جهان قرار ندهید.

جک گریلیش در تیم استون ویلا چهره شد و در این تیم توانست در 212 بازی 32 گل به ثمر برساند. همچنین این بازیکن 15 بار برای انگلستان به میدان رفته است اما موفق به گل زنی برای تیم ملی کشورش نشده است. جک گریلیش در این فصل موفق شده آمار موفق 18 پاس کلیدی و  همچنین ایجاد 19 موقعیت گل را نیز به ثبت برساند.

بهترین مهاجم چپ جهان؛ کیه‌زا یا امباپه مساله این است
بهترین وینگر چپ جهان/ بهترین بال چپ جهان / بهترین مهاجم چپ حال حاضر جهان

4- سادیو مانه

او برخلاف بسیاری از فوتبالیست هایی که از کشورهای فقیر آفریقایی هستند و پس از رسیدن به شهرت مردم و خانواده خود را فراموش می کنند نیست. سادیو مانه بخش بزرگی از در آمد خود را صرف کارهای خیریه و ایجاد شغل در کشورش کرده است. گذشته از اخلاق و زندگی شخصی نیز مانه یک بازیکن جنگنده و خستگی ناپذیر است.

اگر به بازی او دقت کرده باشید متوجه می شوید چه دقیقه 5 بازی باشد و چه دقیقه 95 سادیو مانه به یک شکل و با یک نظم می دود و حتی استارت می زند. این بازیکن که گل های بسیار حساسی را نیز برای لیورپول به ثمر رسانده و با این تیم قهرمان اروپا و همچنین قهرمان لیگ جزیره نیز شده است.

مانه در تیم ساتهمپتون چهره شد و از آنجا به لیورپول پیوست. این بازیکن در تیم لیورپول موفق به ثمر رساندن 227 گل در 102 بازی شده است. همچنین مانه در این فصل آمار 72 درصد پاس صحیح، 60 درصد شوت در چهارچوب، 50 درصد دریبل موفق و همچنین 4 گل را به ثبت رسانده است که نوید یک فصل موفق را برای این بازیکن می دهد. سادیو مانه بدون شک در لیست بهترین مهاجم چپ جهان قرار می گیرد.

بهترین مهاجم چپ جهان؛ کیه‌زا یا امباپه مساله این است
بهترین وینگر چپ جهان/ بهترین بال چپ جهان / بهترین مهاجم چپ حال حاضر جهان

3- سرژ گنبری

وقتی سرژ گنبری آرسنال را به مقصد وردربرمن ترک کرد هیچ کس فکر نمی کرد که تیم آرسنال روزی از فروش این بازیکن پشیمان شود و سرژ گنبری به لیست بهترین مهاجم چپ جهان برسد. اما این روزها این بازیکن جوان تبدیل به یکی از اصلی ترین مهره ها در تیم بایرن مونیخ شده است.

بیشتر بخوانید: جدول رده بندی جام جهانی کشتی آزاد ؛ قهرمانی میلیمتری از دست رفت!

سرژ گنبری تا به حال 137 بازی برای تیم بابرن انجام داده و 51 گل نیز به ثبت رسانده است. همچنین گنبری بعد از درخشش در تیم بایرت به تیم ملی دعوت شد و تا به حال 29 بازی ملی را به ثبت رسانده است که موفق به ثبت 19 گل نیز شده است. گنبری در فصل جدید آمار 83 درصد پاس صحیحی و همچنین خلق 5 موقعیت گل را به ثبت رسانده است. سرژ گنبری بیشتر به خاطر استارت های انفجاری و همچنین قدرت دریبل زنی بالایی که دارد در لیست بهترین مهاجم چپ جهان قرار گرفته است.

بهترین مهاجم چپ جهان؛ کیه‌زا یا امباپه مساله این است
بهترین وینگر چپ جهان/ بهترین بال چپ جهان / بهترین مهاجم چپ حال حاضر جهان

بیشتر بخوانید: بهترین مهاجم جهان 2021؛ از بزرگان قدیمی تا جوان های آینده دار

2- فدریکو کیه‌زا

اگر کیه زا نبود ایتالیا قهرمان اروپا نمی شد. این نقل قولی از اکثر مطبوعات ایتالیا بعد از قهرمانی تیم ایتالیا در یورو 2020 است. جایی که همگان بیشتر با فرزند انریکو کیه زا آشنا شدند. فدریکوی 23 ساله همواره پدرش را بزرگترین الگوی ورزشی خود می خواند. این بازیکن ابتدای سال قبل به طور قرضی از تیم فیورنتینا به یووه منتقل شد. کیه زا در 50 بازی که برای تیم فوتبال یووه انجام داده است موفق به ثبت 16 گل شده است. همچنین کیه زا 35 بازی برای تیم ملی ایران انجام داده است که موفق به ثبت 4 گل ملی برای تیم ایتالیا شده است. فدریکو کیه زا از آن دسته راست پاهایی است که در جناح چپ موفق تر عمل می کند.

بهترین مهاجم چپ جهان؛ کیه‌زا یا امباپه مساله این است
بهترین وینگر چپ جهان/ بهترین بال چپ جهان / اویتالایف / بهترین مهاجم چپ حال حاضر جهان

1- کیلیان امباپه

“امباپه در فوتبال جادو می کند.” این نقل قولی از بسیاری از مربیانی است که با او کار کرده اند یا در برابر او قرار گرفته اند. اگر بازی امباپه را دیده باشید او گاهی شوت ها ، دریبل ها  و پاس هایی می دهد که به عقل هیچ کس نمی رسد. امباپه در تیم پی اس جی موفق به ثبت 115 گل در 138 بازی شده است

. همچنین این بازیکن با تیم فرانسه در حالی که تنها 18 سال سن داشت قهرمان جهان شد. امباپه در تابستان پیش رو به احتمال زیاد به رئال مادرید خواهد پیوست. اگر پی اس جی او را در فصل گذشته به رئال می فروخت مطمئنن حالا نه تنها امباپه بهترین مهاجم چپ جهان نبود بلکه احتمالا رکورد نقل و انتقال نیز به دست این بازیکن جا به جا می شد. امباپه در کنار هالند در آینده نزدیک جانشین رقابت مسی و رونالدو خواهند بود. این را از مانور رسانه ای که از همین حالا بر روی این دو بازیکن اتفاق می افتد می توان حدس زد.

بهترین مهاجم چپ جهان؛ کیه‌زا یا امباپه مساله این است
بهترین وینگر چپ جهان/ بهترین بال چپ جهان / بهترین مهاجم چپ حال حاضر جهان

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره‌ی بهترین مهاجم چپ جهان چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با اسپورتیم در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *