افشاگری وحید صالحی داور فوتبال درباره مافیای داوری در ایران

افشاگری وحید صالحی داور فوتبال ایران درباره وضعیت داوری در ایران، مافیا و دلالی‌های رایج در برنامه فوتبال برتر بسیار خبرساز شده است. با ما باشید.

در سالیان اخیر و در لیگ برتر ایران همواره مسئله داوری و قضاوت‌ بازی‌های خاص جنجال برانگیز بوده است و شایعات زیادی درباره نوع قضاوت داوران مطرح است. وحید صالحی یکی از داوران فوتبال ایران است که تجربه بالایی در این زمینه دارد. او شب گذشته در برنامه فوتبال برتر با افشاگری‌های عجیب خود درباره داوری جنجال بزرگی برپا کرد.

افشاگری وحید صالحی داور فوتبال

وحید صالحی داور فوتبال ایران که به برنامه فوتبال برتر آمده بود، با افشاگری های خود در خصوص مشکلات داوری، صحبت های عجیبی مطرح کرد. او گفت:

به من می گویند چرا در سال بیستم متوجه این اتفاقات شده ای؟ من نمی دانم که قبل از این هم بوده یا نه اما با یقین می گویم از ابتدای فصل گذشته مواردی را که خود دنبال کردم دیده ام و می دانم در داوری فساد وجود دارد. سطح فساد در سال بیستم رشد کرده؛ منظورم گستردگی نیست بلکه درجه آن است. وقتی دلال به بحث داوری ورود می کند دیگر نمی توانی با توانمندی خودت پیشرفت کنی.

او ادامه داد:

مدت ها حس می کردم که داورها ایجنت دارد؛ اقداماتی در بعد روابط خانوادگی، سفارش وزیر و وکیل را دیدم که برای پیشرفت داور تلاش می شود. زدوبندهای کمیته با هیات ها که به نوعی ابلاغ فروشی می کرد، را در اثبات همین موضوع دیده ام.

داورها هم دلال دارند، بعضی‌ از آنها با سفارش  انتخاب می‌شوند، دوست خداداد افشاریان با من تماس گرفت تا افشاگری نکنم ولی گفتم داوری برایم تمام شده. چیدمان داوری یک مأموریت برای داورهاست تا مسابقات را مهندسی کنند؛ درواقع این کار یک مافیاست! و در فوتبال ایران «پنالتی ۱۰۰ میلیارد تومانی» داریم که انگار بازیکن را مار زده!

۱۰ روز گذشته با دبیرکل فدراسیون (کامرانی‌فر) تماس گرفتم تا این مطالب را بگویم ولی تا الان موفق به دیدار نشدم.این حرف‌ها را چند روز پیش هم گفتم ولی انگار اصلا برای فدراسیون عزیزی خادم مهم نیست.چرا از زاهدان داور نداریم؟ چرا داورهای ما همیشه از استان‌های خوش آب و هوا هستند؟ و اینکه می‌گویند اشتباهات داوری جزئی از فوتبال است، یک راه فرار است، یک داور برای بازی «۱۰۰ میلیارد تومانی» انتخاب شد و ۲ پنالتی اشتباه گرفت!، قصدم سیاه‌نمایی نیست و داوران پاک‌دست هم داریم ولی اشتباه داوری با «تصمیم» تفاوت دارد. در ادامه ویدیو صحبت‌های وحید صالحی را ببینید:

 

بیشتر بخوانید: 

نظر شما در خصوص افشاگری وحید صالحی داور فوتبال چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با اسپورتیم در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *